Citronová voda není jen nápoj. Takto tělu pomáhá

Date:

Můžete ji pít ráno na lačno, ale klidně i během dne. V létě skvěle osvěží, je bez cukru a nejenže vás napojí, pomůže i vašemu tělu. Přestože vodu s citrónem není třeba přeceňovat, má mnohem více pozitiv, než jen sklenici vody čisté.

Sklenice citrónové vody k snídani a okamžitě si alespoň statisticky prodlužujete život.

Alkalizuje tělo

Citrony mají v těle alkalizující účinek, to znamená, že mají na tělo zásaditý vliv. Přestože jsou citrony na začátku kyselé, v těle působí zásaditě. Tím napomáhají obnovit rovnováhu pH těla. Netřeba vám pít drahou upravenou alkalickou vodu či kupovat alkalizující potraviny. Jednoduchá voda s citrónem a vaše tělo začteně odkyselovat.

Může snížit riziko mrtvice

Sklenice citrónové vody k snídani a okamžitě si alespoň statisticky prodlužujete život. Flavonoidy v citrusových plodech mohou pomoci výrazně snížit riziko ischemické mozkové příhody u žen. To je závěr studie z roku 2012. Za 14 let až 70 000 žen ukázalo, že ty, které jedly nejvíce citrusových plodů, měly o 19 % nižší riziko ischemické cévní mozkové příhody než ženy, které je konzumovaly nejméně.

Se sklenicí proti rakovině

Play0%Volume
Samozřejmě jde-li o citrónovou šťávu. Citron obsahuje 22 protirakovinných sloučenin včetně přirozeně se vyskytujícího limonenu. To je olej, který zpomaluje nebo zastavuje růst rakovinných nádorů u zvířat. Flavonolové glykosidy zase zastavují dělení v rakovinných buňkách. Asian Pacific Journal of Cancer Prevention publikoval v roce 2011 studii, která zjistila, že citrónový extrakt aplikovaný na buňky rakoviny prsu vyvolal jejich smrt.

Pažitka: Povzbudí tělo a pomůže při dietě
Při astmatu i výškové nemoci

Když máte nedostatek kyslíku a pociťujete potíže s dýcháním, jako například při horolezectví, citrony jsou velmi užitečné. Edmund Hillary, první muž, který dosáhl vrcholu Mount Everestu, řekl, že za jeho úspěchem na Mount Everestu mají velkou zásluhu citrony. Podporují správné dýchání a distribuci kyslíku tělem.

http://www.istockphoto.com/file_thumbview/20300638

Podpora na snížení tlaku

Složky z citronu posilují cévy, čímž zabraňují vnitřnímu krvácení. Citron je také užitečný při léčbě vysokého krevního tlaku. Určitě pokud si chcete krevní tlak snížit, tak je citrón mnohem lepší alternativou ke snídani jako například silný „turek“.

Zlepšuje zdraví očí

Toto o citrónech tuší málokdo. Nicméně průzkumy ukazují, že rutin, který obsahují právě citrony pomáhá předcházet poruchám očí, včetně diabetické retinopatie. Pohár vody s citrónem tak osvěží nejen vaši mysl, ale také pohled. Určitě se proto vyplatí tento nápoj vychutnat.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Brzdové třmeny: Repase jako ideální řešení pro opravu brzd

Vzduchové brzdy jsou poškozovány zejména vlhkostí a posypovou solí,...

Souboj Unlocator VPN s HideIPVPN: Kdo má lepší hodnocení

Jaká z těchto VPN je lepší: Unlocator VPN, nebo...

Mandala pro štěstí

Mandala je ve tvaru kruhu a pochází ze sanskrtu....