Absolutní vítěz soutěže Interiér roku: Rekonstrukce mezonetu ve znamení svěžích barev, neobvyklých tvarů a čísla 69

Date:

Máte-li silný vztah k umění, jste vášnivý sběratel uměleckých děl nebo máte rádi umění pro vlastní potěšení, budete chtít být jím obklopen i ve vaší domácnosti. Rekonstrukce mezonetu v pražském Žižkově se nesla ve znamení svěžích barev, neobvyklých tvarů a čísla 69, které z obrazu Vladimíra Houdka proniklo i do detailů na různých místech bytu a částech nábytku. Vzniklo jednoduché vzdušné a svěží bydlení pro mladou rodinu, která umění rozumí, umí ho ocenit a potěšit se z něj.

Použité barvy, tvary, ani samotné číslo 69, které se nenápadně ukrývá na různých místech bytu, nevznikly náhodou. Inspirací k celému interiéru byly obrazy, které majitelé mají v oblibě. Není to typ sběratelů zahlcených uměním. Je to mladá rodina, která se uměním ráda inspiruje a nachází v něm vlastní potěšení. Právě proto chtěli dát důstojné místo obrazům, barvám a tvarům, které je inspirují.

Absolutní vítěz soutěže Interiér roku 2021 – barevný Mezonet 69
Setkání barevnosti obrazů i interiéru mluví samo za sebe. Zdroj: Studio Flusser

Proč právě 69?

Číslo 69 má v tomto případě silný význam vyplývající s dominantního uměleckého díla umístěného v kuchyni. Inspiraci uměním při návrhu rekonstrukce konkretizují její autoři z ateliéru No Architects takto: „Do návrhu jsme zakomponovali dvojici výrazných obrazů a současně jsme návrh zakomponovali do obrazů. Číslo šedesát devět vykukuje z kapotáží topení iz nábytku, ale především je zastoupeno přímo v obraze Vladimíra Houdka, který má pro majitele zvláštní význam.

Neobvykle divoce tvarované okraje obrazu se například přepisují do zakončení dvířek od kuchyňské linky. Setkání barevnosti obrazů i interiéru mluví samo za sebe. Kromě zřejmých vztahů jsou zde i méně
nápadné – jako je odstín stěrky za knihovnou.

Absolutní vítěz soutěže Interiér roku 2021 – barevný Mezonet 69
Číslo šedesát devět vykukuje z kapotáží topení iz nábytku.

Ten byl namíchán tak, aby ladil s obrazem Josefa Bolfa. K jeho noblesní melancholii se přidávají svítidla ve tvaru slz, ale například i umístění v ose výhledu na Vodopád na slepé stěně žižkovského paneláku od Patrika Hábla.“

V každé místnosti jako v uměleckém díle

Fascinace a inspirace uměním dostává při této realizaci neobvyklé rozměry – obrazy pronikají do interiéru a interiér se zároveň stává součástí obrazů. V kterékoli místnosti se můžete cítit jako přímo v uměleckém díle. Do toho se přidává hra s materiály a texturami, nejen
s barvami.

Pensive woman looking through the window at sunset. 3D generated image.

Autorům se podařilo vytvořit interiér, kde současné umění není zredukováno na zaměnitelnou dekoraci. Nakonec, není se čemu
divit – Studio No Architects je postaveno na spolupráci architekta a vizuální umělkyně. Vedle toho řešili i řadu praktických problémů: rozšíření kuchyně či šatny, kapotáž technologií, místo pro pracovnu a podobně.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

vivo X100 Pro: nový fotomobil s unikátní výbavou na českém trhu

Společnost vivo opět posouvá hranice profesionálního fotografování do kapsy....

Za oponou Bershky: Příběh módního giganta pro mladé

Móda je rychlá, proměnlivá a často odrazem ducha doby....