Tyto prohřešky vůči lásce naruší i dokonalý vztah

Date:

Vztah je výsledkem snahy dvou lidí. Avšak podoby bývají různé. Někdy každý den vztah posiluje, jindy se den ke dni vztah pomalu řítí z kopce ke svému kolapsu. Dokonce dnes už lze pojmenovat základní aspekty vztahu, které pokud se v něm objeví, předpovídají dřívější či pozdější, ale prakticky jistý konec.

Problémy s důvěrou

Nevěříte si navzájem? Je váš vztah plný podezření? Ověřujete si fakta a případně se navzájem sledujete a potřebujete se chytat za slůvka? Podle antropoložky Helen Fisher takový vztah je odsouzen jen ke kousání bez budoucnosti.

Nevěra i obvinění z nevěry

Nevěra umí přirozeně dokonale narušit vztah. Občas ji některé dvojice ani nestráví. Jenže pozor, stejně jako nevěra je nebezpečné obviňování z nevěry. Druhá strana to může brát jako útok, jako projevení nedůvěry, jako obvinění z toho, že rádi zraňujete. Pozor na falešné útoky.

Problémy v komunikaci

Neumíte si popovídat? Otevřeně, bez studu a bez urážení. Nebo naopak máte málo společných témat a tak namísto rozhovoru vždy sklouznete do toho, že spolu mlčíte? Máte oba rozdílné priority, přičemž jeden o nich mluví a druhého nudí? To vše je opravdu problematické k udržení vztahu. Pokud si neumíte popovídat, je jen málo pravděpodobné, že spolu dokážete šťastně fungovat.

Problémy s kompatibilitou

Portrait of unrecognizable blond woman and man in black suit on dating, flirting. Sitting in bathtub in gold dress and heels. Man kissing smooth leg, Gold lametta on background. Xmas party celebration

Nejste sladěni. Na tento fakt podle Helen Fisher doplatilo mnoho párů, hlavně během současných let pandemie. Najednou zjistili, že mají rozdílné názory na onemocnění, opatření, vakcinaci. Stáli před otázkami, které běžně řešit nemuseli a tak se poznali ve světle, ve kterém by se jindy neviděli. Zde však zjistili, že jim chybí názorová sounáležitost a rozešli se. Vztah ohrožuje nejen názorová, ale i filozofická, náboženská či sexuální nekompatibilita.

Problémy životního balance

Balanc je velmi důležité udržovat nejen při chůzi, ale i při cestě životem. Mnoho zamilovaných párů doplatí jen na to, že jeden z nich příliš pracuje, nebo má příliš mnoho zálib, zatímco ten druhý jen čeká, že čas budou trávit společně. Helen Fisher proto říká, že takový dlouhodobý nesoulad každý vztah rozleptá jako kyselina.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Brzdové třmeny: Repase jako ideální řešení pro opravu brzd

Vzduchové brzdy jsou poškozovány zejména vlhkostí a posypovou solí,...

Souboj Unlocator VPN s HideIPVPN: Kdo má lepší hodnocení

Jaká z těchto VPN je lepší: Unlocator VPN, nebo...

Mandala pro štěstí

Mandala je ve tvaru kruhu a pochází ze sanskrtu....