Ať vám to už neshoří: top rady pro správné grilování

Date:

Každý model grilu má své výhody i nevýhody, proto je třeba se seznámit s klíčovými charakteristikami. To vám pomůže správně se rozhodnout. Důležitým faktorem je také to, jaký styl přípravy pokrmů a úroveň pohodlí od svého grilu očekáváte.

Klasický model je gril na dřevěné uhlí, který je oblíben pro jedinečnou a nezaměnitelnou uzenou chuť grilovaných pokrmů. Je dostupný ve všech cenových kategoriích a velikostech. Výhodou je jednoduchá montáž a skladování. Nevýhodou je, že si budete muset na jídlo chvíli počkat, protože je třeba ho delší dobu rozpalovat.

Vhodné i na balkony

Pokud nemáte zahradu, výborným řešením je elektrický gril. Hodí se ke grilování na balkonech či terasách. Je skladný, má krátkou dobu zahřívání, nevytváří žádný kouř a snadno se čistí. Nedoceněnou výhodou je rovnoměrné rozložení tepla na grilovací ploše, díky čemuž se hodí také k zapékání pokrmů. Plynový gril je zase typický rychlým uvedením do provozu a snadným regulováním ohně. Většina plynových grilů má také vedlejší hořáky, což umožňuje efektivní přípravu jídla. Nevytváří kouř, a proto jsou vhodné i na balkony.

Grilled sausages with rosemary herbs, beef and pork meat. Black background. Top view. Copy space.

Vidlice a obracečka musí být

Pro dokonalé grilování potřebujete nejen gril, ale také správné a rozmanité příslušenství. „Základem je velká vidlice a grilovací kleště, ideální nerezové. Dále si pořiďte i obracečku na maso. Nezapomeňte ani na ochranné pomůcky, jako jsou ohnivzdorné rukavice a zástěra. Chcete-li hosty nadchnout dokonalým steakem či burgerem, budete potřebovat digitální teploměr, který umožní sledovat teplotu uvnitř masa a dosáhnout optimálního výsledku. Pokud jste fajnšmekrem, překvapte vaše hosty explozí chutí. S marinovací jehlou přidáte ještě více chuti přímo do masa,“ radí odborník z Hornbachu David Benda.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Co dělat po negativní zkušenosti s obchodem

Všichni jsme pouze lidé, a tak se nám ne...

Brzdové třmeny: Repase jako ideální řešení pro opravu brzd

Vzduchové brzdy jsou poškozovány zejména vlhkostí a posypovou solí,...

Souboj Unlocator VPN s HideIPVPN: Kdo má lepší hodnocení

Jaká z těchto VPN je lepší: Unlocator VPN, nebo...