Nápoje, které vám pomohou zlepšit spánek

Date:

Napít se před spaním je jedna z nejlepších věcí, kterou můžete udělat. Organismus totiž čekají dlouhé hodiny bez tekutin a proto je třeba se dostatečně hydratovat. Avšak ve správném poměru a správnými tekutinami. Abyste nechodili během noci na WC, ale rovněž ani netrpěli na suché hrdlo a dokonce si vylepšili spánek.

Vstávání uprostřed noci je často reakcí organismu na stres.

Heřmánkový čaj

Heřmánek je uklidňující bylinný čaj, který obsahuje apigenin, antioxidant, který se zachycuje na specifické receptory v mozku a navozuje ospalost. Šálek tohoto čaje bude působit na váš spánek mnohem lépe než sklenici mléka. Navíc nemá žádné kalorie, tuky ani cukry.

Nápoj z goji

Připadne smoothie nebo i čaj z tohoto ovoce je skvělou volbou před spaním. Klidně můžete přitom zkonzumovat i celé plody. Goji dodávají tělu štědré množství antioxidantů a také trochu melatoninu. To znamená, že zlepší kvalitu spánku a usnadní ranní probouzení. A melatonin nemusíte užívat ve formě tablet, takto jej máte v přírodní formě.

Nápoj s medem

Může to být čaj, ale během léta třeba i citrónová voda doslazená medem. Takový nápoj vás skvěle připraví na spánek. Med obsahuje glukózu, která může pomoci snížit hladiny orexinu, neurotransmiteru v mozku, díky kterému jsme bdělejší. To je skvělá zpráva, pokud máte chuť na sladké a současně také zdravé a prospěšné pro váš spánek.

A young female waiting for somebody or something.

Mučenkový čaj

Mučenka je v našich končinách poněkud neznámou bylinou a teprve si jen hledá cestu ke konzumentům. Avšak tato bylina uklidňuje nervy a působí jako lehké sedativum. Kromě toho díky obsahu antioxidantů zlepší pohodu organismu a sníží stres díky obsahu GABA, tedy kyseliny gama-amino-máselné. To také výrazně pomůže kvalitě spánku.

Teplé mléko

Hit k usínání našich starých mateří. Na jeho přínosu pro lidský organismus a hlavně na vyladění spánku však doba nic nemění. Stále funguje. Mléko je vynikajícím zdrojem aminokyseliny tryptofan. Studie zjistily, že noční mléčný nápoj je také bohatý na melatonin a proto pomáhá zlepšit kvalitu spánku u dospělých. Sklenice po večeři určitě prospěje.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Brzdové třmeny: Repase jako ideální řešení pro opravu brzd

Vzduchové brzdy jsou poškozovány zejména vlhkostí a posypovou solí,...

Souboj Unlocator VPN s HideIPVPN: Kdo má lepší hodnocení

Jaká z těchto VPN je lepší: Unlocator VPN, nebo...

Mandala pro štěstí

Mandala je ve tvaru kruhu a pochází ze sanskrtu....