5 super zdravých náhražek za kávu. Určitě je ochutnejte

Date:

Kávový detox absolvuje na jaře mnoho lidí. Nejenže se snaží zmírnit závislost na kávě, ale tělo si bez pravidelného přísunu kofeinu skvěle odpočine. Příznivé změny se dostaví už jen díky absenci kávy. Některé její náhrady ještě podpoří zdraví a revitalizaci organismu.

Některé náhražky kávy ještě podpoří zdraví a revitalizaci organismu.

Zlaté laté

Získává na oblibě a je aktuální hvězdou instagramu. A je skvělé jako náhrada kávy. Protože kávičkáři mají hlavně problém s tím, že najednou si přestanou vychutnávat příjemný teplý nápoj. To zachrání právě zlaté laté. Kurkuma je jeho hlavní složkou plus koření jako skořice a zázvor. Ty se přidávají pro jejich extra chuť a zdraví. Samozřejmě teplé mléko a nápoj pro imunitu, energii i pohodu je na světě. Kurkuma je považována za silný protizánětlivý prostředek, který může mít pozitivní účinky na celé tělo.

Čekanková káva

Kořen čekanky lze upražit a pomlít stejně jako káva. Má velmi podobnou tmavou kouřovou chuť, ale je zcela bez kofeinu. Čekanka je plná inulinu, rozpustné vlákniny, která je skvělá pro trávení. Stimuluje také žlučník, takže může pomoci při trávení tuků. To je už opravdu dost důvodů, proč jí nahradit klasickou kávu alespoň na pár dní v týdnu.

Matcha čaj

Dá se připravit na teplo i studeno. A je to sice zelený čaj, obsahuje kofein, ale úplně jiný než káva. Matcha poskytuje energii a bdělost bez nervozity, kterou může vyvolávat káva právě u osob citlivých na kofein. Nezpůsobuje ani prudké výkyvy glukózy a inzulínu.

Rooibos

Kombucha Mojito with Fresh Mint and Ice

Jedná se o červený čaj, který je plně bez kofeinu. Pochází z Jižní Afriky a na rozdíl od kávy a jiných čajů má nízký obsah taninových antioxidantů, které mohou narušovat vstřebávání železa. Navíc studie naznačují, že rooibos může chránit před srdečními chorobami a snížit riziko rakoviny. Skvělá náhrada ranní kávičky.

Kombucha

Opět zažívá svůj návrat. Ať už ve formě vlastních fermentovaných nápojů nebo když se kupuje jako hotový nápoj. Proces fermentace dává kombuše celou řadu zdravotních výhod, jako jsou probiotika, které jsou skvělé pro střeva, jakož i kyselina octová a antioxidanty. Studie dokonce naznačují, že kombucha je prospěšná pro imunitní systém a ustálení hladiny cholesterolu a glukózy v krvi.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Brzdové třmeny: Repase jako ideální řešení pro opravu brzd

Vzduchové brzdy jsou poškozovány zejména vlhkostí a posypovou solí,...

Souboj Unlocator VPN s HideIPVPN: Kdo má lepší hodnocení

Jaká z těchto VPN je lepší: Unlocator VPN, nebo...

Mandala pro štěstí

Mandala je ve tvaru kruhu a pochází ze sanskrtu....